Жорий йилги сайловда Қашқадарё вилоятидаги 14-Кўчкак сайлов округидан Халқ депутатлари Қарши туман кенгаши депутатлигига “Миллий тикланиш” демократик партиясидан сайланган депутат Комила Жўраева ўз сайловолди дастурида ҳудуддаги ижтимоий соҳа объектлари, зарур коммуникация тармоқлари билан боғлиқ бир қатор муаммоларни тизимли ҳал этиш чораларини кўриш бўйича ташаббусларни илгари сурган эди.
Ҳудуд аҳли ҳам депутат ташаббусларини сайловда берган овозлари билан қўллаб-қувватлади. Мана энди ваъдаларни амалий ҳаракатларда кўрсатадиган, сайловчиларнинг ишончини оқлайдиган вақт келди. Шу маънода ишга киришган депутат дастлаб сайловчилар билан учрашиб, биринчи галда ҳал қилиниши лозим бўлган энг асосий муаммоларни белгилаб олди.
Маълум бўлишича, Кўчкак маҳалласининг “Дўстлик” кўчасида яшовчи аҳолини кўп йиллардан буён электр таъминоти билан боғлиқ муаммолар қийнаб келаётган экан. Бунинг сабаби эса ҳудуддаги трансформатор, симёғочлар, ҳаво кабеллари ниҳоятда эскириб, яроқсиз аҳволга келиб қолгани бўлган.
Депутат муаммони ҳал этиш бўйича бир қатор масъул ташкилотларга аниқ таклифлар билан мурожаат қилди, депутатлик сўровлари юборди. Ниҳоят муаммо ижобий ечим топди.
Туман ҳокимлиги, туман электр таъминоти корхонаси ҳамда бир қатор масъул ташкилотлар ҳамкорлигида Кўчкак маҳалласининг “Дўстлик” кўчаси ҳудудидаги трансформатор тўлиқ янгиланди, эски симёғочлар олиб ташланиб, уларнинг ўрнига 56 дона бетон устун ўрнатилди, янги ҳаво кабеллари тортилди.
Энди ҳудудда электр муаммоси йўқ, хонадонларнинг чироғи чароғон. Депутат эса аллақачон масъуллар эътиборини галдаги муаммоларга қаратишга киришган.

Депутат Комила Жураева, избранная в Каршинский районный Кенгаш народных депутатов от 14-го Кучкакского избирательного округа Кашкадарьинской области в текущем году, в своей предвыборной программе выдвинула инициативу системно решать проблемы на объектах социальной сферы и связанные с необходимыми коммуникационными сетями.
Население территории поддержало инициативы депутата, отдав за нее свои голоса. Теперь настало время практическими делами оправдать доверие избирателей, исполнить обещанное. В этом смысле депутат, приступив к работе, сначала встретилась с избирателями и выделила проблемы, которые необходимо решить в первую очередь.
Как стало известно, уже многие годы население, проживающее в домах на улице Дустлик махалли «Кучкак», мучают проблемы, связанные с электроснабжением. Причиной тому являются устаревшие и пришедшие в негодность трансформатор, опорные столбы, воздушные кабели.
Депутат для решения проблемы обратилась с конкретными предложениями в ряд ответственных организаций, направила депутатский запрос. И, наконец, проблема была решена положительно.
При поддержке хокимията района, электроснабжающего предприятия, а также ряда ответственных организаций был полностью обновлен трансформатор на улице Дустлик, деревянные опоры были заменены на 56 бетонных столбов, протянуты новые воздушные кабели.
Теперь на территории проблем с электроснабжением нет, в домах светло. А депутат вновь обращает внимание ответственных лиц на очередные проблемы населения.