Олтиариқ туманининг бўз ерларида ярим аср илгари Азимобод ҳудуди ташкил этилган эди. Ҳозир у туманнинг обод, кўркам қишлоқларидан бири.
2-сектор раҳбари ташаббусига кўра қишлоқдаги 22-МТТ ҳудудида 320 ўринли янги, қўшимча бино ҳашар йўли билан қурилди. Маҳалла идораси биноси таъмирланди. Уларнинг очилиш тадбири ҳақиқий тантанага айланиб кетди. Қишлоқ аҳли жамулжам бўлди. 18 та кам таъминланган оила фарзандларига шу куни тўй ҳам қилинди. Кенг майдонга дор тикилди. Ўзбекистонда хизмат кўрсатган артист Қиличбек Тожиев бошчилигидаги санъаткорлар даврани қизитди.
– Мамлакатимизда инсон қадрини улуғлаш энг бош вазифа. Бу Президентимизнинг биз, ҳудуд раҳбарларига ҳар кун бераётган топшириқларидир, – деди вилоят ҳокими Хайрулло Бозоров. – Бундан кейин ҳам қишлоқларимиз ободончилиги учун лозим бўлган маблағ йўналтирилади ва ҳар қандай ташаббус қўллаб-қувватланади.
Аҳоли вакиллари қишлоқ мактабига 300 ўринли қўшимча бино қуриш тўғрисида Хайрулло Бозоровга мурожаат қилди. Ҳоким бу масалада ҳам ёрдам кўрсатишни билдирди.

Новые сооружения в селе Азимобод
По инициативе руководителя второго сектора на территории ДОУ № 22 методом хашара  построили дополнительное здание  на 320 мест.  Отремонтировали здание махаллинского комитета. Открытие этих объектов стало праздником, на который собрались все жители села.
- Возвеличивание чести и достоинства человека  определено в нашей стране  одной из главных  задач, - говорит  хоким  области Хайрулло Бозоров. - Это - задача, которую  наш Президент ставит перед нами, руководителями регионов, каждый день. Благоустройство наших сел будет продолжено, любые важные инициативы будут поддерживаться.
Жители села  обратились к Хайрулло Бозорову с просьбой построить дополнительное здание для сельской школы на 300 мест. Хоким  заявил, что окажет помощь и в этом вопросе.