Вазир Нукусда сайёр қабул ўтказди
Ўзбекистон Республикаси олий таълим, фан ва инновациялар вазири Қўнғиротбой Шарипов Нукус шаҳрида сайёр қабул ўтказди.
Қабул давомида хорижий давлатларга стажировкага юбориш, таълим муассасалари моддий-техник базасини мустаҳкамлаш, талабалар ўқишини кўчириш ва қайта тиклаш, талабалар амалиёти ва иш билан таъминлаш бўйича мурожаатлар бўлди. Шунинглек, магистратура таълими, электрон платформалар (HEMIS) фаолияти, илмий-инновацион ва стартап лойиҳалар билан боғлиқ масалалар юзасидан мурожаатчиларга мутахассислар иштирокида жавоб берилди.
Сайёр қабул натижасида 19 та мурожаат жойида ижобий ҳал этилди. Қолган 28 та масала юзасидан тегишли мутасаддиларга топшириқ берилиб, уларни ҳал этиш бўйича аниқ чора-тадбирлар белгиланди.

Министр провел выездной прием в Нукусе
Министр высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан Конгратбай Шарипов провел выездной прием в городе Нукусе.
В ходе приема были рассмотрены обращения, касающиеся направления на стажировку в зарубежные страны, укрепления материально-технической базы учебных заведений, перевода в другое учебное заведение и восстановления обучения, практики и трудоустройства студентов. Также специалисты ответили на вопросы участников по поводу магистратуры, деятельности электронных платформ (HEMIS), научно-инновационных и стартап-проектов.
По итогам выездного приема 19 обращений были решены на месте. Касательно остальных 28 вопросов должностным лицам даны соответствующие поручения и определены конкретные меры по их решению.