Янгиобод туманида Президент Шавкат Мирзиёев раислигида камбағалликни қисқартириш ишларини кейинги сифат босқичига олиб чиқиш масалалари муҳокамаси бўйича ўтказилган видеоселектор йиғилишида белгилаб берилган вазифалар асосида даромади паст оилаларни камбағалликдан чиқариш чоралари кўрилмоқда.
Бу галги ўрганишлар давомида туман ҳокими Иброҳим Қаршибоев “Баландчақир” МФЙда даромади паст оилаларнинг турмуш шароитлари билан танишиб, улар билан оилавий даромади, муаммо ва эҳтиёжлари юзасидан суҳбатлашди.
Ўрганиш жараёнида камбағаллик даражасига тушиб қолган фуқаролар дуч келган муаммоларни бартараф этиш, уларнинг бандлигини таъминлаш, даромад манбаларини яратиб, оила бюджетини ошириш, моддий ва бошқа турдаги ёрдамлар кўрсатиш орқали камбағалликдан чиқариш бўйича масъулларга аниқ кўрсатма ва топшириқлар берилди.

Сокращение бедности – актуальный вопрос
В Янгиабадском районе принимаются меры по выполнению задач, определенных на видеоселекторном совещании, проведенном под председательством Президента по вопросам перехода на качественно новый уровень работы по сокращению бедности.
В ходе изучений хоким района Иброхим Каршибоев ознакомился с условиями жизни малообеспеченных семей в СГМ «Баландчакир», побеседовал с ними о доходах, проблемах и потребностях.
Были даны конкретные указания ответственным лицам по устранению проблем граждан, находящихся в состоянии бедности, обеспечению их занятости, созданию для них источников дохода, выведению их из бедности путем оказания материальной и других видов помощи.