Пойтахтимизда Маҳаллаларда ёшлар билан ишлаш масалаларини мувофиқлаштириш бўйича Республика комиссияси раиси Қаҳрамон Қуронбоев ёшлар билан учрашди.
Учрашув давомида ёшлар бандлигини таъминлаш, уларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, ҳуқуқбузарлик ва жиноятчиликнинг олдини олиш, ёшлар ўртасида соғлом муҳитни яратиш борасида очиқ мулоқот бўлиб ўтди.
Хусусан, ёшларнинг бандлик, таълим, тадбиркорлик ва моддий кўмак ажратиш бўйича мурожаатлари тингланди.
Жумладан, Садоқат Адилова профессионал таълим олишда шартнома маблағини тўлаш учун моддий ёрдам сўради. Унинг муаммоси ижобий ҳал этилиб, ноутбук совға қилинди. Жамшид Маҳкамов ва Жасур Қодировнинг эса тадбиркорлик фаолияти учун асбоб-ускуна харид қилиш бўйича қилган мурожаатлари ижобий ҳал этилди.

Председатель Республиканской комиссии по координации вопросов работы с молодежью в махаллях Кахрамон Куронбоев встретился с юношами и девушками столицы.
В ходе встречи состоялся диалог по вопросам обеспечения занятости молодежи, организации ее свободного времени, предупреждения правонарушений и преступности, формирования здоровой среды.
Были заслушаны обращения, касающиеся занятости молодых людей, образования, предпринимательства, выделения материальной помощи.
Например, Садокат Адилова попросила оказать материальную помощь для оплаты контракта за профессиональное обучение. Ее вопрос был положительно решен, ей подарили ноутбук. Положительно решили и вопросы Жамшида Махкамова и Жасура Кодирова по закупке оборудования для предпринимательской деятельности.