Хоразм вилоятида кичик бизнес ва хусусий тадбиркорликни янада ривожлантириш орқали аҳоли турмуш даражасини яхшилаш, реал даромадини ошириш ва бандлигини таъминлашга муҳим вазифа сифатида устувор эътибор қаратилмоқда.
Шу мақсадда тадбиркорликка кенг йўл берилиб, ишбилармонлар учун қулай шарт-шароитлар яратилаётир.
Вилоят ҳокими Жўрабек Раҳимовнинг Ҳазорасп туманида тадбиркорлар билан ўтказган очиқ мулоқотида ҳам соҳа вакилларининг мурожаатлари тингланди, фаолиятида учраётган муаммолар тегишли ташкилотлар раҳбарлари иштирокида муҳокама қилинди.
Учрашувда туманда янги замонавий лойиҳаларни амалга ошириш, ҳудуднинг фойдаланилмаётган иқтисодий имкониятларини ишга солиш бўйича қатор таклиф ва ташаббуслар билдирилди.

Хоким области встретился с предпринимателями
В Хорезмской области особое внимание уделяется повышению уровня жизни населения, увеличению реальных доходов и обеспечению занятости за счет дальнейшего развития малого бизнеса и частного предпринимательства.
С этой целью для предпринимателей создаются все необходимые условия.
В ходе открытого диалога с предпринимателями, проведенного хокимом области Журабеком Рахимовым в Хазораспском районе, были заслушаны их обращения, а проблемы, возникающие в деятельности субъектов бизнеса, обсуждены с участием руководителей соответствующих организаций.
В ходе встречи выдвинут ряд предложений и инициатив по реализации новых современных проектов, более полному использованию экономических возможностей региона.