Аҳоли билан очиқ мулоқот давомида уларнинг муаммоларини жойига чиққан ҳолда ўрганиш ва бу орқали халқнинг розилигига эришиш мақсадида жисмоний ва юридик шахсларнинг сайёр қабуллари Қорақалпоғистон Республикасида ҳам ташкил этиб келинмоқда.
Жумладан, Қорақалпоғистон Республикаси прокурори Э.Таджиев ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари раҳбарларининг Тахтакўпир тумани аҳолиси учун оммавий сайёр қабули бўлиб ўтди.
Унда 24 та ижтимоий-иқтисодий, 11 та суд-ҳуқуқ ва 10 та бошқа турли масала юзасидан мурожаат келиб тушди. Шундан 10 та мурожаат жойида ижобий ҳал этилиши таъминланди. 30 та мурожаат ўрганиш учун назоратга олинди ва 5 та мурожаат юзасидан масъул идораларга топшириқ берилди.

Обращения взяты на контроль
В целях изучения проблем на местах, проведения открытого диалога с населением и достижения удовлетворенности народа в Республике Каракалпакстан также организуются выездные приемы для физических и юридических лиц.
В частности, прокурор Республики Каракалпакстан Э.Таджиев и руководители других правоохранительных органов провели массовый прием населения в Тахтакупырском районе.
В ходе мероприятия поступило 24 обращения по социально-экономическим вопросам, 11 – по судебно-правовым и 10 – по другим направлениям. В итоге 10 обращений были решены на месте, 30 взяты на контроль для изучения, по 5 проблемам даны поручения ответственным ведомствам.