Ҳоким маҳалла ёшларининг мурожаатларини тинглади
Хоразм вилояти ҳокими Жўрабек Раҳимов Янгибозор туманидаги Паҳлавон Маҳмуд маҳалласи ёшлари билан учрашди.
Мазкур маҳаллада 14 ёшдан 30 ёшгача бўлган йигит-қизлар сони 941 нафар бўлиб, уларнинг 577 нафари “яшил”, 352 нафари “сариқ” ва 12 нафари “қизил” тоифага киритилган.  Жорий йилда 49 нафар ёшга деҳқончилик билан шуғулланиши учун 8,8 гектар ер майдони, 12 нафарига тадбиркорлик фаолиятини бошлаши учун имтиёзли кредит, 5 нафарига субсидия ажратилди. 7 нафари доимий иш билан таъминланди, 3 нафарининг олий ўқув юртида таҳсил олиш учун контракт пули тўлаб берилди.
Учрашувда ёшларнинг ишга жойлашиш, тадбиркорлик фаолияти билан шуғулланиш, деҳқончилик қилиш учун ер ажратиш ва субсидия масалалари юзасидан мурожаатлари тингланди. Ҳар бир мурожаатнинг амалий ижроси бўйича вилоят ҳокими тегишли ташкилот раҳбарларига топшириқлар берди. Ҳар бир мурожаат ижроси тегишли тартибда назоратга олинди.

Хоким выслушал обращения молодежи махалли
Хоким Хорезмской области Журабек Рахимов встретился с молодежью махалли «Пахлавон Махмуд» в Янгибазарском районе.
В махалле проживает 941 молодой человек в возрасте от 14 до 30 лет, 577 из них включены в «зеленую», 352 – в «желтую», 12 – в «красную» категории. В текущем году 49 молодым людям выделено 8,8 га земельной площади для ведения дехканского хозяйства, 12 – льготные кредиты для начала предпринимательской деятельности, 5 – субсидии. 7 молодых граждан обеспечены постоянной работой, 3 студентам оплачены контракты в вузе.
На встрече были выслушаны обращения молодежи по вопросам трудоустройства, предпринимательской деятельности, выделения земельных участков для ведения дехканского хозяйства и субсидий. Хоким области дал поручения руководителям соответствующих организаций по практической реализации каждого обращения.