Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати раиси Танзила Норбоева ҳудудларда олиб борилаётган иқтисодий-ижтимоий ислоҳотлар, аҳоли, хусусан, аёллар ва ёшларнинг спорт билан шуғулланиши учун яратилган шароитлар ҳамда маҳаллий Кенгашлар фаолияти билан яқиндан танишиш мақсадида Сирдарё вилоятининг Боёвут туманида бўлди.
Танзила Норбоева Боёвут тумани ҳокими,сенатор Дилфуза Уралова ҳамроҳлигида тумандаги Учтургон маҳалласида жойлашган 1-сонли спорт мактабига борди.Мактабда ёшларнинг спорт билан шуғулланиши учун яратилган шароитлар, спорт бўлимларининг фаолияти, машғулотлар жадвали билан танишиб, спортчи ва мураббийлар билан учрашди.
Сенат раиси туман ҳокимлигида Президентимизнинг жорий йил 2 февралдаги “Маҳаллий давлат ҳокимияти вакиллик органларининг фаолияти самарадорлигини янада ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги фармонининг мазмун-моҳияти, фармонда белгиланган асосий вазифалар ижроси юзасидан ҳудуддаги депутатлар билан очиқ, самимий мулоқот қилди.

Председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзила Нарбаева в целях ознакомления с экономическими и социальными реформами, проводимыми в регионах, условиями, созданными для населения, особенно женщин и молодежи, а также деятельностью местных Кенгашей посетила Баяутский район Сырдарьинской области.
Танзила Нарбаева в сопровождении хокима Баяутского района, сенатора Дилфузы Ураловой посетила спортивную школу № 1, расположенную в махалле Учтургон, ознакомилась с условиями, созданными для занятий спортом, деятельностью спортивных секций, графиком тренировок, а также побеседовала со спортсменами и тренерами.
Председатель Сената также провела в районном хокимияте открытый диалог с депутатами о сути и значении Указа Президента нашей страны от 2 февраля текущего года «О мерах по повышению эффективности деятельности органов государственной власти на местах», реализации основных задач, указанных в документе.