Президент совғалари болаларни хурсанд қилди
Шу кунларда мамлакатимизнинг барча ҳудудларида бўлгани каби Тошкент вилоятида ҳам Янги йил байрами кўтаринки кайфиятда нишонланяпти.
Бу йил ҳам ҳудудда вилоят ҳокимлиги бир қатор тегишли ташкилотлар ҳамкорлигида Янги йил байрамини юқори савияда ўтказиш, болаларга қувонч улашиш учун пухта ҳозирлик кўрилди.
Тошкент вилояти ҳокими ва сектор раҳбарлари иштирокида эҳтиёжманд оилалар фарзандлари ва боқувчисини йўқотган болажонлар учун байрам ташкил этилди. Уларга Президент совғалари тарқатилди.
Зойир Мирзаев барча болаларни байрам билан табриклади. Ёшларни соғлом ва баркамол тарбиялашга алоҳида эътибор қаратиш, уларнинг муносиб шароитларда таълим-тарбия олиши ва улғайиши муҳим аҳамиятга эга экани таъкидланди.
Таъкидлаш лозимки мазкур совғалар вилоятдаги 970 нафар оилавий болалар уйлари, боқувчисини йўқотган, чин етим ва ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган болалар, шунингдек, хизмат бурчини бажариш чоғида ҳалок бўлган ҳарбий хизматчилар фарзандларига берилди. Шу муносабати билан ташкил этилган тадбирларда туман-шаҳар ҳокимлари болажонларни хурсанд қилиш учун барча шароитларни яратиб берди.
Бундан ташқари, болаларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш акцияси ўтказилди. Унда 400 нафардан ортиқ болажонларга озиқ-овқат, кийим-кечак ва шу каби кундалик турмушда зарур бўладиган маҳсулотлар олиб берилди.
Бунинг учун ҳар бир мутасадди раҳбар ўзига бириктирилган ёшларни 3 кун мобайнида бирга олиб юриб, иш фаолияти ва кун тартиби билан таништирди. Мурғак қалб эгаларининг "Янги йил" кайфиятини ҳис қилиши учун масъуллар уларни байрам тадбирлари ва савдо бозорларига олиб бориб, болажонлар танлаган либос, буюмларни харид қилди.
"Янги йил – орзу-умидлар ва улкан ниятлар байрами" бош ғояси остида ташкиллаштирилган мазкур хайрли ишда вилоят ҳокими Зойир Мирзаев бошчилигида болажонлар билан ҳокимлик биносига саёҳат уюштирилди ҳамда улар билан мароқли суҳбат қурилди.

В этом году хокимиятом Ташкентской области совместно с рядом организаций проведена тщательная подготовка к празднованию Нового года на высоком уровне.
С участием хокима области и руководителей секторов организовано праздничное мероприятие для детей из нуждающихся семей и семей, потерявших кормильца, где были розданы Президентские подарки.
Зойир Мирзаев поздравил ребятишек с праздником и отметил, что необходимо уделять особое внимание воспитанию молодежи здоровыми и гармонично развитыми личностями, создавать для этого достойные условия.
Нужно отметить, что подарки были переданы 970 семейным детским домам региона. Хокимы районов и городов сделали все возможное, чтобы состоявшиеся по этому случаю мероприятия подарили детям радостное настроение.
Кроме того, была проведена акция по социальной поддержке детей, в ходе которой более 400 человек получили продовольственные наборы, одежду и другие необходимые в повседневной жизни предметы.
Каждый ответственный руководитель в течение трех дней общался с прикрепленными к нему тремя молодыми людьми, знакомил их с трудовой деятельностью и распорядком дня. Чтобы подарить ребятам праздничное настроение, ответственные лица посещали вместе с ними праздничные мероприятия, ходили на вещевые рынки и приобретали понравившуюся им одежду.
Во время этого мероприятия, организованного в соответствии с идеей «Новый год – праздник мечты и больших надежд», дети во главе с хокимом области Зойиром Мирзаевым побывали в здании хокимията области, где состоялась интересная беседа.