Жиззах вилоят ИИБ бошлиғи, генерал-майор Ғайрат Қодиров Зомин туманидаги сайёр қабулда фуқароларнинг ички ишлар органларига дахлдор масалаларини кўриб чиқди.
Зомин, Янгиобод ҳамда Зарбдор туманлари аҳолиси иштирок этган мулоқотда йўл белгилари ўрнатиш, ID karta расмийлаштириш, ўғирлик, фирибгарлик ва товламачиликка оид мурожаатлар масъуллар иштирокида кўрилди.
Сайёр қабул давомида бир неча фуқаро хизмат вазифаларига виждонан ёндашиб, содир этилган жиноятларни фош этган ички ишлар органлари ходимларига миннатдорлик билдирди. Мулоқот давомида кўтарилган 30 га яқин масаланинг аксарияти жойида ҳал этилди. Ижроси вақт талаб этиладиган мурожаатларни ечиш борасида мутасаддиларга аниқ вазифалар юклатилиб, ижроси назоратга олинди.
Тадбир сўнггида фуқаролиги бўлмаган шахсларга Ўзбекистон фуқаролиги берилгани учун уларга ID kartaлар топширилди.
ИИБ бошлиғи, генерал-майор Ғ.Қодиров “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида Зомин тумани ИИБ ходимлари томонидан “Мустақиллик” МФЙ ҳудудида барпо этилаётган 2 гектарлик боғда кузги кўчат экиш ҳашарида иштирок этди.
Шу куни янги боққа туман ИИБда хизмат қилаётган барча ходимлар фаоллик кўрсатиб, 2 минг 200 туп бодом, тут, арча, терак каби мевали ва манзарали кўчатлар экди.

На выездном приеме, прошедшем в Зааминском районе, начальник Джизакского областного УВД генерал-майор Гайрат Кодиров рассмотрел вопросы граждан, касающиеся деятельности органов внутренних дел.
На встрече с участием населения Зааминского, Янгиабадского и Зарбдорского районов и ответственных лиц области были рассмотрены вопросы установления дорожных знаков, оформления ID-карт, случаи воровства, мошенничества и коррупции.
В ходе выездного приема несколько граждан выразили признательность сотрудникам органов внутренних дел, благодаря самоотверженному труду которых были раскрыты преступления. В ходе встречи было поднято около 30 вопросов, большинство из которых удалось решить на месте. По поводу обращений, исполнение которых требует времени, на уполномоченных возложены конкретные задачи, а их исполнение взято на контроль.
По окончании мероприятия лицам без гражданства были вручены ID-карты, и они получили гражданство Узбекистана.
Генерал-майор Г.Кодиров вместе с сотрудниками УВД принял участие в хашаре по посадке деревьев на 2 гектарах сада на территории схода граждан махалли «Мустакиллик», организованного в рамках общенационального проекта «Яшил макон».
В этот же день на территории нового сада сотрудниками ОВД района были посажены 2 200 саженцев миндаля, тутовника, арчи, тополя и других фруктовых и декоративных деревьев.