Юнусобод туманида ўтказилган қабулда 20 га яқин фуқаронинг мурожаатлари тингланди
Давлат идораларининг халққа янада яқин бўлиши, аҳоли муаммоларини ечишнинг самарали тизимини яратиш мақсадида ўтказилаётган сайёр қабуллар ўз самарасини бермоқда.
Кадастр агентлиги ва Давлат кадастрлари палатаси Тошкент шаҳар бошқармалари томонидан ҳам жисмоний ва юридик шахсларнинг мурожаатларига алоҳида эътибор қаратиляпти. Тасдиқланган режа-график асосида аҳоли ва тадбиркорларнинг соҳага оид мурожаатлари сайёр қабуллар ўтказиш орқали ўрганиляпти. Муҳим жиҳати, тадбир ўтказиладиган манзил ва унда иштирок этадиган мутасаддилар ҳақидаги маълумотлар ижтимоий тармоқлар орқали кенг ёритилиб, аҳолининг хабардорлиги таъминланяпти.
Жумладан, Юнусобод туманида бўлиб ўтган навбатдаги қабулда 20 га яқин фуқаронинг мурожаатлари тингланди. Очиқ ва самимий мулоқот тарзида кечган қабулда кўчмас мулкни рўйхатдан ўтказиш, кадастр паспортини расмийлаштириш, мулкка эгалик ҳуқуқини олиш, ерни хусусийлаштириш ва бошқа масалалардаги мурожаатлар юзасидан тегишли ҳуқуқий тушунчалар берилди.
Эътиборлиси, мурожаатларнинг аксарияти жойида ҳал этилди. Бундан ташқари, йиғилганларга қонунчиликдаги янгилик ва ўзгаришлар ҳақида батафсил маълумот берилди.

Выездные приемы, проводимые с целью сближения государственных ведомств с народом, создания эффективной системы решения проблем населения, дают свои результаты.
Кадастровое агентство и Ташкентское городское управление Палаты государственных кадастров отдельное внимание уделяют обращениям физических и юридических лиц. Обращения населения и предпринимателей рассматриваются на выездных приемах, проводимых на основе утвержденного плана-графика. Главное, сведения о месте проведения мероприятия и принимающих в нем участие уполномоченных широко освещаются в социальных сетях.
На очередном приеме, состоявшемся в Юнусабадском районе, были рассмотрены обращения 20 граждан. В ходе встречи, прошедшей в атмосфере взаимного доверия и открытости, были даны консультации и рекомендации по таким вопросам, как регистрация недвижимого имущества, оформление кадастрового паспорта, получение права собственности на имущество, приватизация земли, и другим.
Заслуживает внимания, что большинство обращений граждан было решено на месте. Кроме того, присутствующим были предоставлены сведения о новшествах в законодательстве.