Самарқанд вилояти давлат солиқ бошқармаси бошлиғи, вилоят 4-сектори раҳбари Аловитдин Инагамов Нарпай тумани “Тепа” маҳалла фуқаролар йиғинида сайёр қабул ўтказди.
Аҳоли билан ўтказилган очиқ мулоқотда туман секторлари раҳбарлари, мутасадди идора ва ташкилотлар масъуллари иштирок этди. Сайёр қабулда маҳалла аҳли ҳудуддаги эскирган симёғочларни алмаштириш, электр энергияси, ичимлик суви, суюлтирилган газ баллонлар таъминотини яхшилаш, ички йўлларни таъмирлаш, даволанишга амалий ёрдам бериш каби масалалар юзасидан мурожаат қилди. Айрим мурожаатлар шу ернинг ўзида қаноатлантирилган бўлса, маълум муддат талаб қилинадиган масалалар тегишли мутасадди идора ва ташкилотларга йўналтирилди.
Сайёр қабулда маҳалладаги эҳтиёжманд фуқароларнинг доимий даромад манбаига эга бўлишини таъминлаш мақсадида тикув машиналари, пайвандлаш ускуналари ва инкубаторлар тақдим этилди.

Руководитель 4-го сектора, начальник Государственного налогового управления Самаркандской области Аловитдин Инагамов провел выездной прием в махалле «Тепа» Нарпайского района.
В открытом диалоге с населением приняли участие руководители районных секторов, ответственные работники причастных организаций и учреждений. На приеме жители поднимали вопросы улучшения системы питьевого водоснабжения, поставки баллонов сжиженного газа, замены старых опор линий электроснабжения на новые, ремонта внутренних дорог, практической помощи в лечении. По некоторым вопросам меры приняты на месте, вопросы, требующие определенного времени на решение, переданы причастным организациям и учреждениям.
С целью содействия жителям, нуждающимся в постоянном источнике дохода, в ходе приема им выданы швейные машинки, электросварочные аппараты, инкубаторы.