Наманган вилояти ҳокими Норинда сайёр қабул ўтказди
Наманган вилояти ҳокими Шавкат Абдураззоқов Норин тумани Кемабоши маҳалласида фуқаролар мурожаатлари билан ишлаш мақсадида сайёр қабул ўтказди.
Сайёр қабулда Ўзбекистон Республикаси Президентининг вилоятдаги Халқ қабулхонаси, мутасадди бошқармалар, ташкилот ва муассасалар раҳбарлари иштирокида 100 дан зиёд фуқаронинг муаммоли масаласи кўриб чиқилди.
Мурожаатларнинг аксарияти жойида  ҳал этилди.
– Фарзандим биринчи гуруҳ ногирони, - дейди Норин тумани Хўжаобод қишлоғилик Наргиза Жўраева. – Ногиронлик аравачасига эҳтиёжимиз борлиги боис сайёр қабулга келдик. Мурожаатим тезда ҳал этилиб, ўғлимга ногиронлик аравачаси берилди.
Фуқаролар сайёр қабули ва очиқ мулоқоти чоғида кўтарилган масалалар ижросини сўзсиз таъминлаш вилоят ҳокими ҳамда Халқ қабулхонаси назоратига олинди.

Глава Наманганской области провел выездной прием
Хоким Наманганской области Шавкат Абдураззков провел выездной прием в махалле «Кемабоши» Нарынского района с целью изучения обращений населения.
На выездном приеме с участием руководителей Народной приемной Президента Республики Узбекистан в области, ответственных управлений, организаций и учреждений рассмотрены проблемные обращения свыше 100 граждан.
По большинству обращений меры приняты на месте.
- Мой сын - инвалид первой группы,- говорит жительница села Ходжаабад Нарынского района Наргиза Джураева. –Мы пришли на выездной прием, чтобы попросить помощи в приобретении инвалидной коляски. Мой вопрос был решен на месте, нам выдали инвалидную коляску.
Исполнение вопросов, поднятых в ходе выездного приема, взято под контроль хокима области и Народной приемной.