Президент фармонига мувофиқ 100 ёшдан ошган бир гуруҳ Ўзбекистон фуқаролари «Шуҳрат» медали билан тақдирланди. Улар орасида Қизилтепа туманида яшовчи 102 ёшли Ҳамро момо Муслимова ҳам бор.
Ҳамро момо 40 йилдан ортиқ вақт давомида ўрта мактабда болаларга бошланғич таълимдан сабоқ берган.
Онахон турмуш ўртоғи раҳматли Адиз бобо Шарипов билан 5 нафар фарзандни оқ ювиб-оқ тараб вояга етказган. Ҳозирги кунда 35 невара, 61 чевара ва 22 нафар эваранинг ардоғида умргузаронлик қилмоқда.
У кишини айём арафасида қутлаш учун вилоят ҳокимлиги мутасаддилари, давлат ва жамоат ташкилотлари, ОАВ вакиллари ҳудуддаги «Оқмачит» маҳалласидаги хонадонга келди. Навоий вилояти ҳокими вазифасини бажарувчи Нормат Турсунов Президент номидан момони табриклаб, «Шуҳрат» медалини тақди ва байрам совғаларини топширди.
Ҳамро момо ушбу дориламон кунларга етказгани учун Яратганга шукур айтиб, одамларнинг фаровон яшаши йўлида хизмат қилаётган давлатимиз раҳбариятига соғлик-омонлик сўраб дуо қилди.

Согласно указу Президента группа граждан Узбекистана, перешагнувших 100-летний возраст, награждена медалью «Шухрат». Среди них и 102-летняя Хамро момо Муслимова, проживающая в Кызылтепинском районе Навоийской области.
Более 40 лет Хамро момо обучала детей младших классов в средней школе. Вместе с супругом, покойным Адизом бобо Шариповым воспитала пятерых детей. В настоящее время онахон окружена любовью и заботой 35 внуков, 61 правнука и 22 праправнуков.
Сотрудники областного хокимията, государственных и общественных организаций, представители СМИ посетили дом Хамро момо. Исполняющий обязанности хокима Навоийской области Нормат Турсунов поздравил почтенную женщину от имени Президента, вручил ей медаль «Шухрат» и праздничные подарки.
Хамро момо поблагодарила Всевышнего за эти счастливые дни, пожелала главе государства крепкого здоровья и неиссякаемых сил, а нашей стране – мира и процветания.