Мурожаатлар жойида ҳал этилмоқда
Ўзбекистон Республикаси олий ва ўрта махсус таълим вазири Абдуқодир Тошқулов фуқаролар мурожаатлари бўйича навбатдаги қабулни ўтказди.
Унда талабалар ҳамда уларнинг яқинлари хорижий ва республика олий таълим муассасаларидан ўқишни кўчириш, магистратура ва докторантурага қабул, таълим кредити ва бошқа масалалар юзасидан бевосита вазирга мурожаат қилди.
Икки ярим соат давом этган қабулда вазир томонидан фуқароларнинг ҳар бир мурожаатига тегишли бошқарма раҳбарлари ва масъуллар иштирокида ҳуқуқий тушунтириш ва маслаҳатлар берилди.
Қабулда эллик нафарга яқин фуқаро иштирок этиб, 43 та мурожаат келиб тушди. Шундан, 15 та мурожаат жойида ҳал этилди, 23 таси бўйича ҳуқуқий тушунтириш берилди. Қўшимча ўрганиш талаб этиладиган 5 та мурожаат бўйича масъулларга тегишли кўрсатмалар берилди.
Маълумот ўрнида айтиш керакки, шу куни вазирликда кун давомида жами 124 нафар фуқаро мурожаатлари қабул қилинди.

Министр высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан Абдукодир Тошкулов провел очередной прием граждан.
На нем студенты и их близкие могли обратиться непосредственно к министру по поводу перевода обучения из зарубежных и республиканских вузов, приема в магистратуру и докторантуру, получения образовательных кредитов и другим вопросам.
В ходе встречи, которая продолжалась два с половиной часа, министр и другие руководители соответствующих управлений по каждому обращению дали необходимые разъяснения и консультации.
В приеме участвовало около 50 граждан, поступило 43 обращения, из них 15 были решены на месте, по 23 были даны правовые разъяснения. По 5 обращениям, требующим дополнительного изучения, были даны соответствующие указания ответственным лицам.