Сурхондарё вилояти Ангор туманидаги Юқори Таллимарон маҳалласи “Обод маҳалла” давлат дастури доирасида қайта чирой очиб, ободлик касб этган гўшалардан.
Мазкур маҳалланинг умумий ер майдони 1350 гектарни ташкил этиб, 3441 нафар аҳолини ўз бағрига олган. Аҳоли томорқаси 192 гектардан иборат. Деярли барча хонадонда томорқачилик яхши шаклланган. Ҳудудда 2 та умумий ўрта таълим мактаби, битта касб мактаби, қишлоқ врачлик пункти, 1 та хусусий мактабгача таълим муассасаси бор. Дастур бўйича 16 км узунликдаги ички йўлларга шағал тош ётқизилди, 4 км масофадаги асосий серқатнов йўллар асфальт қилинди. Пиёдалар йўлакчаси қурилиб, ёритиш чироқлари ўрнатилди. Бундан ташқари, 2 та трансформатор янгидан ўрнатилиб, яна 4 таси таъмирланди, 200 дона симёғоч бетон устунларга алмаштирилди. 18 км узунликда зовурлар қазилди.
Шунингдек, маҳаллада 180 ўринли замонавий мактаб, барча шароитларга эга спорт зали ҳамда 200 ўринли давлат болалар боғчаси қурилиши кўзда тутилган.

Махалля «Юкори Таллимарон» Ангорского района Сурхандарьинской области приобрела благоустроенный облик в результате работ, осуществленных в рамках Государственной программы «Обод махалла».
Общая площадь махалли составляет 1350 гектаров, в ней проживает 3441 человек. Почти во всех домах хорошо развито приусадебное хозяйство. В махалле действуют две общеобразовательные школы, одна школа профессионального обучения, сельский врачебный пункт, частное дошкольное образовательное учреждение.
В рамках госпрограммы внутренние дороги протяженностью 16 километров были засыпаны гравием, а 4 километра дорог, где особенно интенсивное движение, покрыты асфальтом. Сооружены тротуары для пешеходов, проведено уличное освещение. Кроме того, заново установлены две новые трансформаторные будки, четыре – отремонтированы, а старые деревянные столбы для электропроводов заменены на бетонные опоры. Вырыты дренажные канавы протяженностью 18 км.
Кроме того, в ближайшем будущем на территории махалли предусмотрено строительство современной школы на 180 мест, спортивного зала со всеми условиями и государственного дошкольного образовательного учреждения на 200 мест.